Ania i Tomek, ich spokój i ten dzień według ich scenariusza. 

 

 

Jedno miejsce od początku do końca

 

 

Jeśli ktoś zapytałby mnie o najlepsze moim zdaniem rozwiązanie na zorganizowanie dnia ślubu, powiedziałabym - spróbujcie maksymalnie ograniczyć odległości pomiędzy miejscami, w których mają odbywać się przygotowania, ślub i wesele. Są oczywiście wyjątki od reguły, gdzie tłum ludzi podczas przygotowań, folklor lokalny i tradycja stwarzają rewelacyjną, radosną atmosferę. Taki ślub też niedługo pokażę Wam tu, na blogu. Przeważnie jednak przejazdy, opóźnienia, zdenerwowanie najbliższych powoduje u Pary Młodej dodatkowy stres, który ustępuje zazwyczaj dopiero po pierwszym tańcu. Z oczywistych przyczyn, trudnej jest zorganizować cały dzień bez przemieszczania się w przypadku ślubów kościelnych. Jeśli jednak mówimy o ślubie cywilnym, sprawa jest znacznie prostsza, a stres, którego dzięki temu unikamy robi ogromną różnicę. 

 

Podobnego zdania byli Ania i Tomek, którzy dzień swojego ślubu, od początku do końca zaplanowali w jednym miejscu.  

 

 

Najspokojniejsze przygotowania w jakich uczestniczyłam

 

 

Z Anią i Tomkiem spotkaliśmy się w hotelu Appassionata w Radzionkowie. To były najspokojniejsze przygotowania, w jakich miałam okazję uczestniczyć. Rozmowy, oczekiwanie, wspominanie, zamyślenia i rozmyślania, również o tym, jak czuje się osoba, której za moment powie się "tak", a która jest bardzo blisko, tylko kilka pokoi dalej. 

 

Wszyscy byli gotowi na długo przed czasem. Rodzice mieli chwilę na spokojną rozmowę ze swoimi dziećmi, nikt się nie gonił, stres, nawet jeśli się pojawiał, był niezauważalny. Czuć za to było spokój i pewność. Kto zna Anię i Tomka, pewnie przyzna mi rację, że pewność ta może być w ich przypadku całkiem oczywista, bo rozmawiając z nimi, ma się wrażenie, że nie ma drugiej takiej osoby na Świecie, która bardziej pasowałaby do Tomka niż Ania, ani takiej, która zastąpiłaby Ani Tomka. 

 

 

Ślub w plenerze 

 

 

Wymarzyli sobie ślub plenerowy i taki też zorganizowali. Na tarasie goście weselni oczekiwali na Parę Młodą. Wtedy wyszli Oni, a w tle "Angels" Robbiego Williamsa. Pogoda była idealna, choć prognozy mówiły coś zupełnie innego. Temperatura nie męczyła, wiał przyjemny, delikatny wietrzyk, a arena klubu jeździeckiego dodawała miejscu sielskości i niepowtarzalnego klimatu.

 

 

Wesele z końmi w tle

 

 

Przyjęcie weselne odbyło we wspomnianej wcześniej Appassionacie. Michał z ULala Entertainment oderwał gości od stołów w ekspresowym tempie. Tak się składa, że jest świetnym człowiekiem i z zaraźliwą pasją i szczerością podchodzi do ludzi i swojej pracy, więc szybko zyskał ich sympatię, a parkiet ani na moment nie świecił pustkami. 

 

 

Sesja zdjęciowa na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich

 

 

Wesele w Appassionacie, poza klimatem, końmi i ślubami plenerowymi, ma jeszcze jedną zaletę. Blisko miejsca wesela znajduje się Kopiec Wyzwolenia, a z niego widok na wszystkie strony Świata. Tam też wybraliśmy się na krótką sesję zdjęciową o zachodzie słońca. Pary Młode często martwią się, zostawiając swoich gości, czemu absolutnie się nie dziwię i zawsze staram się, żeby sesja nie trwała zbyt długo. Tym razem jednak o żadnym zmartwieniu nie mogło być mowy, kiedy dostaliśmy wiadomość od DJa ze zdjęciem tłumu machających do nas gości i podpisem "wszyscy pozdrawiamy!" 

 

Wróciliśmy na salę, pełną roztańczonych - a jakże! - gości, do których szybko dołączyła Para Młoda. 

 

A później bawili się długo i szczęśliwie. Do białego rana. A konie za oknem dreptały jakoś tak jakby w rytm muzyki.

 

 

 

 

 

Ania & Tomek - ślub plenerowy przy klubie jeździeckim - Radzionków | iDylla Fotografia
22 sierpnia 2019

STREFA KLIENTA

PORTFOLIO

BLOG

KONTAKT